Dostępność wzorów i kolorów płytek do glazury oraz terakoty jest obecnie tak duża, że może przyprawić o zawrót głowy. Mamy swoistą klęskę urodzaju i niekiedy naprawdę trudno się zdecydować, jakie pragniemy widzieć w naszym domu.

Niegdyś trudne do zdobycia, częstokroć nawet sprowadzane z zagranicy w ramach turystycznych wojaży, ograniczały się do standardowych wielkości boku kwadratu, a płytki wielkoformatowe były praktycznie w handlu nieosiągalne, pomimo tego, że przecież produkowane były.

Te czasy na szczęście minęły i oby bezpowrotnie, a dziś możemy pokusić się o wystrój domu wielkimi, a nawet niekoniecznie kwadratowymi płytami o zróżnicowanych wzorach, kolorach oraz strukturze.

Mamy do dyspozycji płytki emaliowane, gresowe, spieki kwarcowe, a także z betonu komórkowego albo beton komórkowy imitujące. Wszystko zależy od naszego gustu oraz od klimatu, jaki pragniemy osiągnąć we własnym domu, aranżując wnętrza w taki, czy inny sposób. I niezależnie, gdzie chcemy owych płytek użyć, gdyż są polecane do każdego bez wyjątku pomieszczenia.