Zadar ma turystom do zaoferowania moc atrakcji również… nocą. Jego nocne życie – bezpretensjonalne i zróżnicowane, ma największą z możliwych zalet- większość nocnych imprez odbywa się w zabytkowym centrum miasta. Jak tylko chłód zimy znika z ulic miasta, Zadar wypełnia się ogromną liczbą studentów, którzy zapełniają kawiarnie i wychodzą na zewnątrz barów. Istnieje kilka niezwykle popularnych klubów tanecznych, ale największa dyskoteka chorwackiego wybrzeża, Saturnus, jest położona około 16km na północny zachód od Zadaru, w Nin.

Labirynt uliczek znajdujących się w pobliżu południowo-zachodnich obrzeży miasta stanowi otwartą przestrzeń nocnych spotkań, które odbywają się tu w większość dni w tygodniu. Na Stomorica, Varoska, Ljubavca i Miha Klaica istnieje wręcz obfitość małych barów z eklektyczną muzyką. Możesz bez problemu zahaczyć o takie bary jak Kult, Kantun, Lotus, Toni, Zodiac i wiele, wiele innych.

Kluby nocne Zadaru to kolejne miejsca, które turystów uwielbiających dobrą zabawę zauroczą. Warto tu wspomnieć o kilku najważniejszych. Arsenal oprócz muzyki, baru i restauracji można trafić tu na pokazy mody, wystawy sztuki oraz specjalne wydarzenia, które stanowią dodatkowe atrakcje do zaplanowanych koncertów i występów. Garden to jedno z najważniejszych miejsc na nocnej mapie miasta. Został otwarty przez dwóch byłych członków zespołu UB40. Ten klub to w rzeczywistości ogród znajdujący się na szczycie murów miejskich. Jazz, muzyka latino, electronica – nigdy nie wiadomo, na jaką muzykę się tu trafi. Natomiast klub Gotham, położony na północ od Starego Miasta, jest jednocześnie futurystyczny, jak i kiczowaty- z tancerkami go-go, kinem i nieco dziwacznymi DJ-ami.

Warto także polecić Pub Maya- jest to relaksujące miejsce w dzień i w nocy, gdy tylko zaczyna rozbrzmiewać muzyka – muzyka egzotyczna i nieprzewidywalna.