Rower Giant szosowy czy crossowy?

Kategorie sport

Porządny rower Giant to inwestycja na lata, dlatego też warto poświecić nieco swojego cennego czasu, aby wybrać wysokiej jakości sprzęt, który nie zawiedzie nas w najmniej spodziewanym momencie. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, dla kogo jest kolarzówka, a dla kogo crossowy rower Giant.

Nowoczesne kolarzówki

Kolarzówki to nic innego, jak popularne rowery szosowe, które cieszą się olbrzymim zainteresowaniem, dzięki niewielkiej wadze i tym, że pozwalają osiągnąć duże prędkości przy użyciu niewielkiego nakładu sił. Szosowe rowery Giant wyróżniają się popularną kierownicą „baranek”, którą można trzymać na bardzo wiele sposobów, dzięki czemu znacząco poprawia się komfort jazdy. Osoby, które planują zakup nowej kolarzówki powinny pamiętać o tym, że rowery tego typu nadają się jedynie do jazdy po utwardzonej i równej nawierzchni. Kolarzówki nie posiadają amortyzacji, dlatego też nawet najmniejsze drgania przechodzą na ciało.

Niezawodne rowery crossowe

W ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się niezawodne rowery crossowe, które wyróżniają się cienkimi oponami z lekkim bieżnikiem. Crossowe rowery Giant doskonale nadają się do jazdy po mieście ponieważ rewelacyjnie radzą sobie z miejskimi nierównościami. Jedną z największych zalet rowerów crossowych jest to, że sprawdzą się one nie tylko na drogach utwardzonych, ale również w lekkim terenie. Godne uwagi są przede wszystkim te modele, które posiadają nie tylko amortyzowany widelec, ale również amortyzowaną sztycę podsiodłową.