Zacznij dietę od oczyszczenia organizmu

Kategorie zdrowie

Rozpoczynając dietę, decydując się na zmiany w sposobie odżywiania dobrze przeprowadzić detoks organizmu.

Co to takiego jest detoks?

Detoks często mylony jest z dietą, ale ma on inne zadanie. A polega on przede wszystkim na usuwaniu z organizmu toksyn oraz zbędnych produktów przemiany materii, które zalegają w naszym ciele, powodując uczucie zmęczenia i zniechęcenia. Dodatkowo dokuczają nam problemy trawienne, pojawiają się problemy z cerą i włosami. Jest to efekt długotrwałych złych nawyków żywieniowych, czyli spożywania żywności wysoko przetworzonej i fast foodów. Regularne stosowanie odtruwania organizmu wspiera wątrobę, która zaczyna efektowniej oczyszczać organizm ze zbędnych produktów przemiany materii.

Detoks sokami, czyli na czym polegają tak zwane diety sokowe?

Detoks sokowy jest bardzo popularną metodą oczyszczania organizmu. Stosując go wprowadzamy do codziennego menu ważne dla zdrowia witaminy i minerały. Jednak istotnym punktem jest rezygnacja, na czas detoksu, ze spożywania tradycyjnych posiłków. Soki oczyszczające pijemy przez 1–3 dni. Przez cały dzień pijemy tylko soki, dlatego nie warto planować na te dni zajęć wymagających dużego wysiłku fizycznego.

Z czego pić soki oczyszczające?

Najlepiej wybierać świeże sezonowe owoce, a więc wybór opieramy na trwającej akurat porze roku. Szczególnie polecane są:
– cytryny, bo pobudzają jelita i świetnie przeciwdziałają zakwaszeniu organizmu,
– zielone warzywa liściaste, czyli szpinak, jarmuż i kapusta, bo są źródłem błonnika i przeciwutleniaczy,
– imbir – bo rozgrzewa i działa antybakteryjnie,
– awokado –bo to doskonałe źródło zdrowych kwasów tłuszczowych, błonnika, oraz witamin A, C i E,
– jabłka – bo są bogate w błonnik nierozpuszczalny, zapobiegający zatwardzeniom
– zielony ogórek, seler naciowy, pietruszka zielona – bo to bogactwo minerałów i gwarancja podniesienia walorów smakowych naszego soku.